ربات پلتایزینگ سری PL

کاربرد ربات پلتایزینگ سری PL چیست؟ + بهترین برندهای ربات پلتایزر

در گذشته اگر یک نفر می‌گفت که در آینده رباتی می‌آید که کار پالت چینی را انجام می‌دهد قطعا همه مسخره‌اش می‌کردیم ولی به لطف پیشرفت تکنولوژی این اتفاق افتاده است. از وقتی ربات پلتایزینگ سری PLوارد بازار شده، کار صنعتگران هم راحت‌تر شده است چون دیگر نیازی ندارند که برای کار چیدن پالت‌ها، تعداد زیادی نیروی انسانی را استخدام کنند. برای آشنایی با ویژگی‌های ربات‌ پلتایزر و به دست آوردن اطلاعات جدید و کاربردی در مورد این ربات جذاب تا پایان مطلب همراه ما باشید تا به شما کمک کنیم که در کمترین زمان ممکن سطح اطلاعات خود را در خصوص سطح تکنولوژی در صنعت بالا ببرید.

ربات پلتایزینگ
ربات پلتایزینگ سری PL

ربات پلتایزینگ سری PL چیست؟

به فرایند چیدن محصولات از خط تولید بر روی یک پالت چوبی یا پلاستیکی برای حمل و نقل، پلتایزینگ یا پالت کردن گفته می‌شود. تولیدکنندگان شرکت یاسکاوا با به کارگیری بهترین تجهیزات رباتی را ساختند و وارد بازار کردن که فرایند پلتایزینگ را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام بدهد. صنعتگران طرفدار پروپاقرص ربات پلتایزینگ سری PL هستند چون این ربات‌ها کیفیت خیلی خوبی دارد و در همه صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد ربات پلتایزینگ سری PL در صنعت عبارت است از:

  • پالت سازی
  • جمع‌آوری محصولات و کارهای لجستیکی برای اتوماسیون پایان خط یا توزیع ایده‌آل محصولات
  • جابه‌جایی جعبه‌ها و پالت‌ها

ربات پلتایزینگ سری PL جز ربات‌های همه کاره‌ای به حساب می‌آیند که باعث بهینه سازی توان عملیاتی برای انجام برنامه‌های کاربردی می‌شود. صنعتگران با استفاده از این ربات‌ها نیاز به استخدام و به کارگیری تعداد زیادی نیروی انسانی ندارد و در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی می‌شود.

مزایای ربات ربات پلتایزینگ سری PL چیست؟

. کار 24 ساعته بدون نیاز به استراحت

بلند کردن پالت جز سخت‌ترین و طاقت‌فرساترین کارها در صنعت است که معمولا انرژی و نیروی زیادی را از فرد می‌گیرد و اگر نیروی انسانی بخواهد این کار را انجام بدهد نمی‌تواند تمام روز کار کند و ساعات زیادی را به استراحت می‌گذراند. ربات‌های هوشمند این قابلیت را دارند که بدون ذره‌ای خستگی، 24 ساعته و شبانه‌روزی کار کنند.

. عدم نیاز کارخانه به نیروی انسانی زیاد و صرفه‌جویی در هزینه و انرژی

چیدن پالت‌ها کار ربات پالت چین است. بلند کردن پالت‌ها و قرار دادن آن‌ها در ارتفاع بالا یک کار بسیار سخت و طاقت فرسا است که می‌تواند آسیب جدی به ستون فقرات وارد کند و اگر یک انسان به سراغ این کار برود با دستان خودش، درد را روانه وجودش می‌کند. توصیه می‌شود که حتما کار پالت چینی را به ربات پلتایزینگ بسپارید چون ربات‌ها ستون فقرات ندارند و آسیبی متوجه‎‌شان نمی‌شود.

 زمانی که یک تولیدکننده مسئولیت چیدن پالت را به ربات می‌دهد، دیگر نیازی ندارد که تعداد زیادی نیروی انسانی را استخدام بکند تا از پس کار پالت چینی بربیایند و این کار را با هزینه کمتر به ربات می‌سپارد.

ربات پلتایزر
ربات پالت چین چیست؟

. تسریع بخشیدن به فرایند کار خط تولید

ربات پلتایزینگ سری PL با سرعت چرخه تکرار بالا باعث می‌شوند که فرایند بسته‌بندی و پالت چینی با سرعت بالایی انجام شود و به همین خاطر یک جایگزین عالی برای نیروی انسانی به حساب می‌آیند.

. همه کاره بودن

 پالت چینی و بسته‌‍بندی کار ربات پالت چین است. همه خط تولید کارخانه‌ها برای چرخاندن کار خود به توانایی ربات پلتایزینگ نیاز دارند. ربات پلتایزینگ سری PL در همه صنایع کاربرد دارد و بخاطر کار بردن گسترده‌اش در صنایع مختلف، همه کاره بودن جز ویژگی‌های مهم این ربات به حساب می‌آید.

انواع ربات پلتایزینگ کدام است؟

ویژگی‌هایی مثل قدرت تحمل وزن، سرعت و مدل طراحی ربات پلتایزر را به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌کند. یکی از بهترین شرکت‌های تولیدی ربات پالت چین که در سطح جهانی شناخته شده است، برند یاسکاوا است. یاسکاوا بر حسب قدرت تحمل وزن، سرعت و کیفیت ربات‌های پلتایزینگ را در انواع متفاوتی به بازار جهانی عرضه می‌کند. معتبرترین برندهای تولیدی ربات پالت چین عبارت است از:

. ربات پلتایزینگ سری PL

ربات پلتایزینگ سری PL یک طیف وسیع از ربات پالت چین قدرتمند است که می‌تواند وزن 80 تا 800 کیلوگرم را تحمل کند. ربات‌های پلتایزر سریPL عملکرد خیلی خوبی برای پالت چینی جعبه، پاکت یا محفظه را دارند و از مزایای آن می‌توان به سرعت زیاد، قدرت تحمل بالا، نصب ساده و… اشاره کرد.

. ربات پالت چین PL80

ربات PL80 قدرت تحمل این را دارد که تا 80 کیلوگرم بار را به راحتی جابه‌جا کند. بسیار از صنایع از خرید ربات PL80 استقبال می‌کنند چون این ربات‌ها دارای سرعت بسیار بالا در محورها هستند و خیال مشتری را از بابت چرخه پالت‌چینی با سرعت بالا راحت می‌کند. ربات پالت چین PL80 به دلیل سیستم حرکتی عالی برای پالت چینی کارتون، بسته و جعبه‌ها مناسب است.

ربات پالت چین
مزایای ربات پلتایزینگ سری PL چیست؟

. ربات پلتایزینگ چهار محوره P190-100

این ربات‌های چهار محوره با بیشتر از 2000 چرخه بر ساعت عملکرد بسیار خوبی برای پالت گذاری جعبه، کارتن، کیسه و… دارند. برای عملیات لجستیکی و بسته‌بندی در انتهای خط تولید ربات پلتایزر P190-100 بهترین گزینه است که معمولا اغلب صنعتگران به سراغش می‌روند.

. ربات پلتایزینگ PL320

یک ربات سریع و قدرتمند چهار محوره است. از مهمترین مزایای این محصول می‌توان به سیستم حرکتی بهینه سازی شده در ربات پایداری و تضمین بهره‌وری حداکثری اشاره کرد. تحمل وزن مفید در این محصول چیزی حدود 320 کیلوگرم است.

. ربات پلتایزینگ PL500

یک ربات قدرتمند و چند منظوره چهار محوره است که در پالت گذاری و پالت برداری عملکرد خوبی دارد. این ربات و ربات پلتایزینگ سری PL به دلیل سرعت بالا و مقاومت در برابر عوامل مخرب محیطی بین سایر افراد شناخته شده هستند و توسط ایرانیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتیجه‌گیری

ربات پلتایزینگ سری PL یک ربات خوب و کاربردی است که توسط صنعتگران برای کار پالت چینی و بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ربات‌ پالت چین خستگی ناپذیر است و می‌تواند به صورت 24 ساعته کار کند ولی در صورتی که یک قطعه از آن خراب شود، دیگر نمی‌تواند مثل سابق رفتار کند و در مدت زمان کمی از کار می‌افتد. اگر یک صنعتگر هستید و می‌خواهید که برای خرید ربات پلتایزینگ سری PL اقدام کنید باید به سراغ یک فروشنده مطمئن بروید تا کاسب‌های بازاری جنس تقلبی به شما نفروشند. برای خرید یک محصول با کیفیت با مشاوران سایت تی اس روبوت مشورت کنید چون سایت تی اس روبوت سالهاست که در زمینه فروش محصولات یاسکاوا خوش درخشیده است. برای مشورت با کارشناسان سایت با شماره تماس 02536148 ارتباط برقرار کنید.