ربات جوشکاری سری AR

ربات جوشکاری سری AR؛ یک انقلاب بزرگ در صنعت جوشکاری!

اگر شخصی هستید که با صنعت جوشکاری سر و کار دارد پس حتما در رابطه با ربات‌های جوشکاری شنیده‌اید. از مزیت‌های ربات‌های جوشکاری می‌توان به مواردی مانند بهره‌ وری بیشتر، بالا بردن راندمان و سرعت در کار، کاهش هزینه‌ها، کاهش وقفه کاری، بالا بردن امنیت و همچنین کاهش خطرات برای نیروی انسانی اشاره کرد. یکی از عنوان این ربات‌های جوشکاری ربات‌ جوشکاری سری AR یاسکاوا است.

ربات‌ جوشکاری سری AR از جمله ربات‌های قدرتمند، دقیق و انعطاف پذیری هستند که برای طیف گسترده‌ای از کارهای جوشکاری طراحی شده‌اند. این ربات‌ها با بهره‌گیری از فناوری پیشرفته و طراحی نوآورانه، راه‌حلی کارآمد و مقرون به صرفه برای نیازهای جوشکاری شما ارائه می‌کنند.

در این مقاله ما قصد داریم توضیحی کامل در رابطه با این سری از ربات‌های جوشکاری به شما ارائه دهیم؛ پس شما را دعوت می‌کنیم که تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه ربات‌های جوشکاری

اولین ربات‌هایی که در صنعت از آن‌ها استفاده شد ربات‌های جوشکاری بود. اولین ربات صنعتی جوشکاری توسط دیول و انگلبرگر در سال 1962 ساخته شد. از این ربات در خط مونتاژ کارخانه جنرال موتورز برای جوشکاری نقطه‌ای استفاده می‌شد. تقربیا در سال ۱۹۸۰ ربات‌های جوشکاری در صنایع مختلفی مانند خودروسازی محبوبیت پیدا کردند و بیشتر افراد با این ربات‌ها آشنا شدند.

در طول زمان و با پیشرفته شدن تکنولوژی ربات‌های جوشکاری نیز عملکرد بهتری را از خودشان ارائه دادند و مقرون به صرفه‌تر شدند. با گذشت زمان و درک کردن فواید ربات‌‌های جوشکاری بیشتر افرادی که در صنعت‌های مختلف در حال کار کردن بودند متوجه شدند که با آوردن این ربات به خط تولیدشان می‌توانند تولیدات بیشتری در زمانی کمتر داشته باشند و همچنین از خطرات انسانی که رخ می‌داد جلوگیری کنند.

انواع روش‌های جوشکاری

در صنعت جوشکاری روش‌‌های متفاوتی وجود دارد که همه آن‌‌ها را ربات‌های جوشکاری انجام می دهند. این روش‌ها عبارتند از:

· جوشکاری ARC

 جوشکاری ARC یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین روش جوشکاری به کمک ربات‌های صنعتی است که به آن جوش قوس الکتریکی نیز گفته می‌شود. در این روش تقریبا 6500 درجه فارنهایت حرارت تولید می‌شود که فلزات را ذوب می‌کند و به این ترتیب فلزات بهم جوش می‌خورند. در نتیجه این فرایند و خنک شدن فلزها، اتصال محکمی ایجاد می‌شود.

· جوشکاری نقطه‌ای

برای متصل کردن ورقه‌های نازک فلزی به همدیگر در نقطه spotwelding از روش جوشکاری نقطه‌ای استفاده می‌شود. از این روش بیشتر در صنعت خودروسازی استفاده می‌شود. در روش جوشکاری نقطه‌ای جریان الکتریکی از نقطه اتصال دو فلز با تماس مستقیم عبور کرده و گرمای زیادی که ایجاد می‌شود دو فلز را بهم متصل می‌کند.

ربات جوشکاری
جوشکاری به چند روش انجام می‌شود؟

· ربات جوشکاری co2

جوشکاری قوس فلز که جوشکاری co2 نام دارد یکی از روش‌های بسیار سریع و ساده است که در آن از رسوب فلز استفاده می‌شود. در این روش جوشکاری یک سیم را مرتبا به سمت بازویی که گرم شده می‌فرستند و در نتیجه ذوب می‌شود. این روش در فرایندهایی بیشتر کاربرد دارد که نباید در آن وقفه‌ای باشد. مشخص است که نیروی انسانی قابلیت انجام جوشکاری بدون وقفه را ندارد پس ربات صنعتی است در این زمینه خیلی به شما کمک می‌کند.

· جوشکاری لیزر

 جوشکاری لیزر زمانی کاربرد دارد که جوشکاری با تعداد زیادی قطعه و با سرعت بالا باید انجام شود. مثلا برای جوشکاری تجهیزات پزشکی، قطعات جواهرات و … از جوشکاری لیزری استفاده می‌شود. در این روش از جوشکاری ربات به وسیله فیبر نوری اشعه لیزر را به قطعات می‌تاباند. زمانی که قرار است قطعه شما از راه دور جوشکارریر شود این روش مورد استفاده است.

· جوشکاری پلاسما

زمانی که در یک صنعت به تغییر حالت سریع قطعات و اتصال نیاز باشد، کاربرد جوشکاری پلاسما مطرح می‌شود. در این روش بسیار انعطاف‌پذیری بسیار بالا است و به راحتی می‌توان سرعت گاز عبور داده شده از نازل و دما را توسط اپراتور تغییر داد.

انواع ربات جوشکاری سری AR

یکی از انواع مختلف ربات‌های جوشکاری ربات‌ جوشکاری سری AR یاسکاوا هستند که در ادامه قرار است انواع آن را بررسی کنیم.

· ربات جوشکاری سری ARمدل AR900

 ربات جوشکاری سری ARمدل AR900 طراحی جمع‌وجور، دقت بالا در مسیریابی و ثبات کاری بالا را شامل می‌شوند. این مدل از سری AR می‌تواند تا 7 کیلوگرم تحمل وزن مفید و تا 927 میلی‌متر دسترسی داشته باشد.

 از این مدل ربات‌ یاسکاوا می‌توانید جوشکاری قوس الکترونیک با نتایجی با کیفیت بالا را انتظار داشته باشید.

این ربات‌ها 6 محوره هستند و 0.01 میلی‌متر دقت تکرار دارند. وزن آن‌ها 37کیلوگرم است و می‌تواند روی زمین، دیوار یا سقف نصب شود .

· ربات جوشکاری سری ARمدل AR700

ربات‌ جوشکاری سری AR مدل AR700 نیز مانند مدل 900 مسیریابی دقیق و ثبات کاری بالایی را ارائه می‌دهد. این مدل با تحمل وزن مفید 8 کیلوگرم وزن بیشتری از مدل 900 را جابه‌جا می‌کند اما دامنه دسترسی آن 727 میلی‌متر است که از مدل 900 پایین‌تر است.

در جوشکاری قطعات کوچک این ربات امکان جوشکاری با کیفیت بسیار عالی را فراهم می‌کند. این ربات‌ها 6 محوره هستند و 0.01 میلی‌متر دقت تکرار دارند. وزن آن‌ها 35کیلوگرم است و می‌تواند روی زمین، دیوار یا سقف نصب شود .

· ربات جوشکاری سری ARمدل AR1440

ربات صنعتی جوشکاری سری AR مدل AR1440 محبوب‌ترین ربات جوش قوس الکترونیک در صنایع است. دقت، عملکرد و کارایی این ربات، یاسکاوا را در موقعیت برتری در زمینه جوشکاری رباتیک نسبت به سایر کمپانی‌ها قرار داده است. این ربات‌ها 6 محوره هستند و 12 کیلوگرم تحمل وزن مفید دارند. دامنه دسترسی آن‌ها 1440میلی‌متر است و 150 کیلوگرم وزن دارند. این ربات جوشکاری یاسکاوا را می‌توان بر روی زمین، دیوار یا سقف نصب کرد.

ربات جوشکاری یاسکاوا
انواع مختلف ربات جوشکاری یاسکاوا

· ربات جوشکاری سری AR مدل AR2010

یک گزینه عالی برای جوشکاری‌های قوس الکترونیک، برش حرارتی و … این مدل ربات برای جوشکاری است. این ربات‌ها 6 محوره هستند و 12 کیلوگرم تحمل وزن مفید دارند. دسترسی آن‌ها2010 میلی‌متر است و 260کیلوگرم وزن دارند. دقت تکرار این ربات جوشکاری یاسکاوا 0.03میلی‌متر است و می‌توان آن را روی دیوار، زمین یا سقف نصب کرد.

· ربات جوشکاری سری AR مدل AR3120

این ربات نیز مانند ربات مدل AR2010 دارای ۶ محور است و برای جوشکاری قوس الکترونیک، انواع عملیات برش و… یک گزینه ایده‌آل به حساب می‌آید. محدوده دسترسی این ربات بیش از 3 متر است که هم برای قطعات مسطح و هم برای قطعاتی که ابعاد و عمق دارند به‌کار گرفته می‌شود.

تحمل وزن مفید این ربات 20 کیلوگرم است و خود ربات560 کیلوگرم وزن دارد. این ربات را می‌توان روی دیوار، زمین یا سقف نصب کرد.

· ربات جوشکاری سری AR مدل AR1730

 این ربات 6 محوره در زمینه کار با سنگین‌ترین تجهیزات جوشکاری یا برشکاری یک متخصص است و بهترین نتیجه جوشکاری را در سخت‌ترین شرایط ممکن می‌سازد. تحمل وزن آن 25 کیلوگرم است که همین ویژگی باعث می‌شود بتواند هرگونه تجهیزات جوشکاری را حمل کند. این ربات را می‌توان بر روی دیوار، زمین یا سقف نصب کرد.

ربات صنعتی جوشکاری
ربات‌های جوشکاری و مزایای آن

مزایای ربات‌ جوشکاری سری AR

اگر در زمینه جوشکاری فعالیت کرده باشید حتما می‌دانید که چه عوارض بلند مدت و حتی کوتاه مدتی برای بدن انسان دارد. از جمله این عوارض می‌توان به آسیب چشمی اشاره کرد زیرا جوشکاری ارتباط مستقیمی با عدسی چشم دارد و باعث بیماری‌هایی از جمله آب مروارید می‌شود. برای جلوگیری از این عوارض بهتر است از ربات‌ها جوشکاری سری AR استفاده کرد. استفاده از این ربات‌ها مزیت‌های زیادی از جمله موارد زیر دارد:

· دقت بالا

ربات‌های سری AR با دقت بسیار بالایی کار می‌کنند و می‌توانند جوش‌هایی با کیفیت بالا و عاری از عیب ایجاد کنند. این امر به دلیل استفاده از موتورهای قدرتمند، انکودرهای با دقت بالا و سیستم کنترل پیشرفته ربات است.

· سرعت بالا

ربات‌های سری AR می‌توانند با سرعتی بسیار بالا جوشکاری کنند و کار شما را دو برابر زودتر به اتمام برسانند. این امر به دلیل استفاده از بازوهای رباتیک سبک و قدرتمند و سیستم کنترل پیشرفته ربات است.

· انعطاف‌پذیری

 نگران این موضوع نباشید که ممکن است ربات‌های جوشکاری AR نتوانند همه کارهای جوشکاری شما را انجام بدهند زیرا ربات‌های سری AR می‌توانند برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای جوشکاری استفاده شوند. این ربات‌ها می‌توانند با انواع مختلف تجهیزات جوشکاری، از جمله مشعل‌های جوشکاری قوس الکتریکی، مشعل‌های جوشکاری TIG و مشعل‌های جوشکاری پلاسما، کار کنند.

ربات جوشکاری سری AR
با ربات‌های جوشکاری خطر آسیب‌دیدگی کم می‌شود

· قابلیت برنامه‌ریزی

ربات‌های سری AR می‌توانند به راحتی برنامه‌ریزی شوند. این امر به شما امکان می‌دهد تا ربات را برای انجام وظایف جوشکاری خاص خود تنظیم کنید.

· ایمنی

 ربات‌های سری AR با استفاده از ویژگی‌های ایمنی متعددی مانند سنسورهای تشخیص مانع و سیستم‌های توقف اضطراری، برای استفاده ایمن طراحی شده‌اند؛ پس نگران خطرات آن در زمان استفاده نباشید.

کاربردهای ربات‌های جوشکاری سری AR

ربات‌های جوشکاری سری AR در صنایع مختلف کاربرد دارد برخی از این صنایع عبارتند از:

· صنعت خودرو

از ربات‌های سری AR به طور گسترده‌ای در صنعت خودروسازی برای جوشکاری قطعات مختلف خودرو از جمله بدنه، شاسی و موتور استفاده می‌شود.

· صنعت ساخت و ساز

از ربات‌های سری AR برای جوشکاری سازه‌های فلزی از جمله تیرها، ستون‌ها و پل‌ها می‌توان استفاده کرد.

· صنعت کشتی‌سازی

 ربات‌های سری AR برای جوشکاری بدنه کشتی‌ها و سایر سازه‌های دریایی نیز استفاده می‌شوند.

· صنعت نفت و گاز

 ربات‌های سری AR برای جوشکاری لوله‌ها، مخازن و سایر تجهیزات مورد استفاده در صنعت نفت و گاز استفاده می‌شوند.

ربات جوشکاری
ربات جوشکاری سری AR یک دستیار سرعتی

سخن پایانی

ربات‌های جوشکاری سری AR یاسکاوا راه‌حلی کارآمد، مقرون به صرفه و انعطاف‌پذیر برای نیازهای جوشکاری شما است. این ربات‌ها با دقت بالا، سرعت بالا، انعطاف‌پذیری و قابلیت برنامه‌ریزی، می‌توانند به شما کمک کنند تا کیفیت جوشکاری خود را بهبود ببخشید، بهره‌وری را افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهید. اگر قصد دارید با خرید ربات‌های جوشکاری یاسکاوا تحولی در کارتان ایجاد کنید بهتر است این ربات‌ها را از شرکت‌های معتبر خریداری کنید. شرکت تی‌اس گروپ جزء شرکت‌های معتبری است که ربات‌های یاسکاوا را با کیفیت و قیمتی مناسب به خریداران ارائه می‌دهد. برای خرید از این شرکت کافیست با شماره زیر تماس بگیرید و سوالات‌تان را با گروه حرفه‌ای تی‌اس‌گروپ مطرح کرده و راهنمایی بگیرید.

شماره تماس

982536148+