ربات جابه جایی سری GP

افزایش بهره‌وری در خطوط تولید با ربات جابه جایی سری GP

تصور کنید کارمندی دارید که می‌تواند در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته مشغول به کار باشد؛ این نیروی نمونه قرار نیست هیچ‌وقت خسته شود و تمام کارهای خود را با نهایت دقت و سرعت انجام می‌دهد! حتی تصور آن هم شیرین است، نه؟ اگر دوست‌دارید از چنین نیرویی در کارخانه خود استفاده کنید، بهتر است به داشتن ربات‌های یاسکاوا فکر کنید؛ یکی از ربات‌های یاسکاوا که می‌تواند حسابی کار شما را راه بیندازد، ربات جابه جایی سری GP است. اگر شما در خط تولید خود به یک نیروی دقیق، سریع و قدرت‌مند نیاز دارید، در ادامه این مقاله همراه تی اس روبوت باشید تا شما را بیشتر با این نوع ربات آشنا کنیم.

ربات جابه جایی سری GP چیست؟

ربات‌های جابه‌جایی سری GP یاسکاوا یکی از ربات‌های پیشرفته در صنعت رباتیک هستند. این ربات به‌‌طور مخصوص برای انجام کارهای تکراری که نیاز به سرعت بالایی دارند، طراحی شده است.

این ربات شش محوره، با قابلیت‌های فراوانی که دارد می‌تواند نیازهای صنایع مختلف را به‌خوبی برآورده کند. مواد باکیفیت و مهندسی دقیقی که در ساخت این ربات به‌کار رفته است، می‌تواند دوام و طول‌عمر آن را به‌خوبی تضمین کند. ربات جابه جایی یاسکاوا سری GP در 12 نوع زیر به بازار عرضه می‌شود.

 • GP7
 • GP8
 • GP1
 • GP25
 • GP35L
 • GP50
 • GP88
 • GP110
 • GP180-120
 • GP180
 • GP215
 • GP225
ربات جابه جایی
کار با ربات جابه جایی سری GP چه مزایایی دارد؟

کار با ربات جابه جایی سری GP چه مزایایی دارد؟

با کارکردن با ربات‌های جابه‌جایی سری GP می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید.

1- صرفه‌جویی در هزینه‌ها

ربات‌های سری GP یاسکاوا از روش‌های زیر می‌توانند در صرفه‌جویی در هزینه‌ها به شما کمک کنند.

 • این ربات‌ها بازده عملیاتی را افزایش می‌دهند.
 • باوجود این ربات‌ها در خط تولید، زمان تولید محصولات به‌شدت کاهش پیدا کرده و علاوه‌برآن ضایعات کمتری هم تولید می‌شود.
 • با سپردن وظایف تکراری به این ربات‌ها، می‌توانید هزینه‌های مربوط به نیروی کار را حذف کنید.

2- بالارفتن سرعت تولید

با به‌کارگیری ربات‌های سری GP یاسکاوا در خط تولید می‌توانید به‌طور سریع‌تر و موثرتری پاسخگوی نیازهای بازار باشید. این ربات‌ها می‌توانند فعالیت‌های مختلف را با سرعت بسیار بالاتری نسبت به نیروی انسانی انجام دهند. این سرعت می‌تواند بازدهی خط تولید را چندبرابر کند.

3- انجام فعالیت‌های چالش‌برانگیز

ربات‌های جابه‌جایی سری GP می‌توانند فعالیت‌هایی که انجام‌دادن آن برای نیروی انسانی سخت یا غیرعملی باشد را به‌راحتی انجام دهند. این ربات‌ها توانایی خوبی در انجام فعالیت‌های پیچیده، دقیق و تکراری دارند و می‌توانند خط تولید شما را ساده‌تر و خودکارتر کنند.

4- کاهش خطرات برای نیروهای انسانی

شما می‌توانید به‌راحتی کارهای خطرناک یا تکراری را به ربات‌ها بسپارید؛ با انجام این کار خطر بروز حوادث و صدمات در محل کار به حداقل می‌رسد. اتوماسیون پیشرفته این مدل از ربات‌های یاسکاوا، محیط کار را برای نیروی انسانی شما بسیار امن‌تر خواهد کرد.

2- بالارفتن کیفیت محصولات تولیدی

ربات‌های جابه‌جایی می‌توانند وظایف تکراری را به‌شکل خستگی‌ناپذیری انجام دهند. با جایگزینی ربات با نیروی انسانی، تغییرات و خطاهایی که ممکن است نیروهای انسانی آن را انجام دهند به‌طورکامل حذف می‌شوند و در نتیجه کیفیت کلی محصولات تولیدی بالا رفته نرخ خطا به طرز چشم‌گیری پایین می‌آید.

ربات جابه جایی یاسکاوا
با ویژگی‌های ربات جابه جایی سری GP بیشتر آشنا شوید!

با ویژگی‌های ربات جابه جایی سری GP بیشتر آشنا شوید!

ربات جابه جایی یاسکاوا به‌خاطر قابلیت‌های منحصربه‌فردی که دارد در دنیای صنعت بسیار شناخته شده است. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با چند تا از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع ربات آشنا کنیم.

1- دقت بالا

در صنایعی که کار تولید و مونتاژ انجام می‌شود، به دقت بسیار بالایی نیاز است. ربات‌های جابه‌جایی به‌خاطر توانایی‌ای که در انجام کارهای دقیق و تکراری دارند، به یک گزینه مناسب برای به‌کارگیری در صنایع مختلف تبدیل شده‌اند. بهتر است بدانید که قدرت تکرارپذیری این سری از ربات‌ها چیزی حدود 0.02میلی‌متر تا 0.2میلی‌متر است؛ باورنکردنی‌ست، نه؟

2- سرعت بالا

ربات‌های جابه‌جایی یاسکاوا به سیستم‌های پیشرفته‌ای مجهز ‌هستند. این سیستم‌ها به ربات کمک می‌کند تا بتواند وظایف خود را با سرعت بسیار بالایی انجام دهد. سرعت بالای ربات جابه جایی سری GP یاسکاوا، می‌تواند بهره‌وری خطوط تولید را چندبرابر کند.

3- ظرفیت باربری متنوع

ربات صنعتی جابه جایی یاسکاوا در مدل‌های مختلف و با ظرفیت بارهای متنوع به بازار عرضه می‌شود. این تنوع به شما این امکان را می‌دهد تا براساس نیازی که دارید، ربات موردنظرتان را انتخاب کنید. جالب است بدانید که توان حمل ربات جابه جایی سری GP از4کیلوگرم تا 600 کیلوگرم متغیر است و شما می‌توانید از فعالیت‌های سبک تا جابه‌جایی‌های سنگین از این ربات استفاده کنید.

4- طراحی انعطاف‌پذیر

ربات‌های جابه‌جایی یاسکاوا طراحی انعطاف‌پذیری دارند. این طراحی به ربات‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند به‌راحتی در محیط‌های مختلف سازگار شده و مورد استفاده قرار بگیرند؛ قابلیت دسترسی ربات جابه‌جایی سری GP از 727میلی‌متر تا 3058میلی‌متر متغیر است.

ربات صنعتی جابه جایی
شما چقدر با کاربردهای ربات جابه‌جایی سری ‌GP یاسکاوا آشنا هستید؟

کاربردهای ربات جابه جایی سری GP یاسکاوا

ربات جابه جایی یاسکاوا با قابلیت تطبیق‌پذیری و ویژگی‌های پیشرفته خود، در موقعیت‌های زیر حسابی به کار می‌آید.

1- بالابردن قطعات

ربات‌های جابه‌جایی سری GP یاسکاوا، در بلندکردن و جابه‌جایی قطعات مختلف مهارت زیادی دارند؛ فرقی ندارد یک قطعه سنگین در مونتاژ خودرو باشد یا یک قطعه سبک در تولید لوازم الکترونیکی، ربات‌های جابه‌جایی یاسکاوا می‌توانند تمام این قطعات را به‌راحتی و به‌صورت دقیق و کنترل‌شده بلند کنند.

2- مرتب‌سازی

ربات‌های سری GP در بخش لجستیک هم نقش مهمی دارند. این ربات‌ها می‌توانند با نظم و کیفیت بیشتری قطعات و محصولات را دسته‌بندی کنند.

3- انبارداری

ربات‌های جابه‌جایی سری GP می‌توانند در کارهای مربوط به انبارداری مثل چیدمان کالاها به شما کمک کنند. با استفاده از این ربات‌ها می‌توانید فضای ذخیره‌سازی انبار را به‌طرز چشم‌گیری بهینه‌سازی کنید.

4- پلتایزینگ

علاوه‌بر مواردی که در بالا گفته شد، شما می‌توانید از ربات جابه جایی سری GP یاسکاوا برای چیدن محصولات روی پالت استفاده کنید. ربات‌های سری GP نسبت به نیروی انسانی با دقت و سرعت بیشتری می‌توانند محصولات را روی پالت بگذارند. با استفاده از این ربات‌ها خطرات و آسیب‌هایی که حین جابه‌جایی مواد اتفاق می‌افتد، به حداقل می‌رسد.

5- بسته‌بندی محصول

ربات‌های جابه‌جایی سری GP برای بسته‌بندی محصول هم کاربرد دارند. این ربات‌ها می‌توانند محصولات را با دقت فراوان در جعبه یا ظروف مختلف بسته‌بندی کنند. اگر در صنایعی فعالیت می‌کنید که سرعت و دقت بسته‌بندی در آن اهمیت زیادی دارد (مثل صنایع موادغذایی و آشامیدنی) می‌توانید از این ربات هم کمک بگیرید.

جمع‌بندی

در این مقاله با شما درمورد ربات جابه جایی سری GP یاسکاوا صحبت کردیم. اگر به‌دنبال ترکیب دقت، سرعت و تطبیق‌پذیری در خطوط تولید خود هستید، وقت آن است که از این ربات در کارخانه خود استفاده کنید. این ربات به خطوط تولید شما کمک می‌کند تا به سطح جدیدی از کیفیت، کارایی و خودکارسازی کارهای برسد. اگر قصد به‌کارگیری این نوع ربات را در خطوط تولیدی خود دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا برای مشاوره، خرید و راه‌اندازی ربات جابه‌جایی و سایر ربات‌های یاسکاوا، با کارشناسان ما در تیم تی اس روبوت تماس بگیرید.

36148 25 98+

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

راستی اگر درمورد ربات‌های جابه‌جایی سری GP سوال بی‌پاسخی در ذهن شما باقی‌مانده است، لطفا در قسمت کامنت تمام سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

1- ربات جابه جایی سری GP یاسکاوا در چه صنایعی قابل‌استفاده است؟

شما می‌توانید از این نوع ربات برای جابه‌جایی، مرتب‌سازی، انبارداری، پلتایزینگ و بسته‌بندی در صنایع مختلفی مثل خودروسازی، صنایع غذایی، داروسازی و… استفاده کنید.

2- شرایط ایمنی ربات‌های جابه‌جایی سری GP چطور است؟

تمام نکات ایمنی لازم در طراحی این ربات در نظر گرفته شده است. این ربات می‌تواند برخوردها را تشخیص داده و به‌صورت ناگهانی متوقف شود. قابلیت‌های ایمنی ربات‌های جابه‌جایی یاسکاوا از تجهیزات و پرسنل به‌خوبی محافظت می‌کند.

3- شرکت تی اس روبوت برای فروش ربات‌های جابه‌جایی سری GP چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

شما با خرید از تی اس روبوت می‌توانید از خدمات آموزش، نصب‌ و راه‌اندازی، اجرای پروژه، خدمات پس از فروش وتعمیر و نگه‌داری ربات بهره ببرید.

برای مطالعه بیشتر شما

GP Series